Jesteśmy absolwentami Politechniki Wrocławskiej. Do czasu rozpoczęcia działalności gospodarczej doświadczenie zdobywaliśmy zarówno w Polsce (BPiOI Inwestprojekt - Wroclaw) jak i za granicą, w trakcie staży edukacyjnych (Piotr Kociołek - Francja 1984) i pracy zawodowej na kierowniczych stanowiskach w prywatnych biurach projektów (P.Kociołek - kontrakt Maroko 1990-93, Joanna Piasecka współpraca Niemcy 1991-96).

Nasze biuro projektów rozpoczęło działalność w 1994 roku pod nazwą Architektoniczna Grupa Projektowa - AGP s.c. (P.Kociołek & J.Sroczyński), projektując drobne obiekty usługowe, budynki jednorodzinne i wielorodzinne - plombowe. W 1995 roku niemiecka firma Aral wyselekcjonowała nasze biuro do stałej współpracy przy projektowaniu swoich stacji paliw. Jako pierwsze powstały stacje przy ul. Legnickiej i Krakowskiej we Wrocławiu. W trakcie ich realizacji oprócz nadzorów autorskich pełniliśmy również kompleksowy nadzór inwestorski nad budową.

Po zmianie składu spółki w 1996 r rozpoczęliśmy działalność pod nazwą

AGP-1 s.c. Piotr Kociołek & Joanna Balasińska.

Biuro nasze liczy w chwili obecnej czterech architektów. Z pozostałymi: inżynierami branżowymi stosujemy umowy o dzieło lub umowy-zlecenie, ponosząc za ich działania pełną odpowiedzialność. Sporządzamy dokumentację z wykorzystaniem licencjonowanego oprogramowania ARCHICAD i AutoCAD. Działalność AGP-1 jest chroniona w zakresie odpowiedzialności cywilnej przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

Biuro specjalizuje się w obiektach przemysłowych i  użyteczności publicznej w zakresie przygotowania pełnobranżowej dokumentacji budowlano-wykonawczej, oraz projektów wnętrz. Nie obce są nam również zadania z zakresu budownictwa mieszkaniowego (wielorodzinnego i indywidualnego). Nad realizacją zaprojektowanego przez nas obiektu sprawujemy nadzór autorski, oraz na życzenie Inwestora również nadzór inwestorski.

Wspólnicy AGP-1 są członkami Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów.